BVS SHREDD

         Čerpací stanice odpadních vod BVS-SHREDD 1100 S

  Určení

Jednoduchá čerpací stanice  vhodná k automatickému přečerpávání  splaškových odpadních vod nejen do výše položené gravitační kanalizace ale i k připojení do tlakové kanalizace.  Maximální výtlačná výška 15 m, maximální průtok 300 l/minutu. Příkon 1,1 kW, napětí 240 V. Hmotnost 60 kg.

Verze S od základní verze BVS SHREDD se hlavně odlišuje větším příslušenstvím.A hlavně verze S je určena i pro připojení k tlakové kanalizaci!

Verze S má navíc od základní verze BVS SHREDD : stojánek s rozvaděčem ovládání, hlídání havarijní přeplnění jímky plovákem. Servisní šoupátko (na uzavření výtlaku). Šroubení (pro jednoduchou demontáž čerpadla od výtlačného potrubí). Zpětný ventil s koulí (aneb zpětná klapka)- 

Rozvaděč ovládání obsahuje: Hlavní jistič. Ochranu proti přetížení motoru nadproudem, motorovým spouštěčem. Akustická a světelá signalizace poruchy zařízení.

                                                               

 

Popis

Čerpací stanice je  provedena z konstrukčních polypropylenových desek metodou extrudního svařování. Proti vnějšímu tlaku je zevnitř opatřena kruhovou výztuží z nerezoceli. Má kruhový půdorys o průměru 0,8 m a celkovou výšku 1,5 m. Je opatřena vstupní šachtou o průměru 0,6 m  zakrytou plastovým poklopem (nosnost 150 kg).  Pro připojení gravitační kanalizace  je v těle jímky zřízeno hrdlo DN 150 mm s pryžovým těsněním. Vně čerpací šachty je výtlačné potrubí zakončeno plastovou spojkou D 40 mm  pro připojení výtlačného  PE potrubí  .

V případě potřeby lze čerpadlo z  jímky snadno vyjmout po rozebrání šroubení na vnitřním výtlačném potrubí. Do jímky není nutné vstupovat !

 

V čerpací šachtě je instalováno robustní odstředivé ponorné čerpadlo s řezacím zařízením SHREDD 1100 QG výrobce Aquacup ČR.  Těleso čerpadla je z litiny GG20, ocelové oběžné kolo ZG35, řezací kolo a drtič ZG40Cr, dvojitá mechanická ucpávka (C/Keramika, SiC/SiC). Motor suchoběžný jednofázový s vestavěným kondenzátorem a tepelnou ochranou. Příkon 1,1 kW, napětí 240 V.  Čerpadlo je opatřeno plovákovým spínačem.

Detailní popis/Technický list zde