BVS SHREDD

Čerpací stanice odpadních vod BVS-SHREDD 

 Určení

Jednoduchá Samonosná kompaktní čerpací stanice  vhodná k automatickému přečerpávání  splaškových odpadních vod nejen do výše položené gravitační kanalizace ale i k připojení do tlakové kanalizace.  Maximální výtlačná výška 15 m, maximální průtok 300 l/minutu. Příkon 1,1 kW, napětí 240 V. Hmotnost 60 kg.

Čerpací šachta 

Je  provedena z dvouplášťové – korugované trubky z kompozitního polypropylenu. Kruhová pevnost je SN 8.   Dno a strop je proveden z konstrukčních polypropylenových desek metodou extrudního svařování.  Má kruhový půdorys o vnějším průměru 1,0 m a v základním provedení celkovou výšku 1,5 m. Je opatřena vstupní šachtou o výšce 0,3m a průměru 0,6m  zakrytou plastovým poklopem do trávníku (nosnost 150 kg).  Za příplatek je možné  dodat kompozitní poklop do komunikace třídy A15 (1,5t), B 125 (12,5t) nebo C 400 (40t). Pro připojení gravitační kanalizace  je v těle jímky zřízeno hrdlo DN 150 mm s pryžovým těsněním. Na vnitřním výtlačném potrubí je osazen zpětný ventil s koulí a kulový kohout. Vně čerpací šachty je výtlačné potrubí zakončeno plastovou spojkou D 50 mm  pro připojení výtlačného  (PE) potrubí.

V případě potřeby lze čerpadlo z  jímky snadno vyjmout po rozebrání plastové spojky na vnitřním výtlačném potrubí. Do jímky není nutné vstupovat!

Čerpadlo

V čerpací šachtě je na podstavci instalováno robustní odstředivé ponorné čerpadlo s řezacím zařízením SHREDD 1100 QG výrobce Aquacup ČR.  Těleso čerpadla je z litiny GG20, ocelové oběžné kolo ZG35, řezací kolo a drtič ZG40Cr, dvojitá mechanická ucpávka (C/Keramika, SiC/SiC). Motor suchoběžný jednofázový s vestavěným kondenzátorem a tepelnou ochranou. Příkon 1,1 kW, napětí 240 V.  Čerpadlo je opatřeno integrovaným plovákovým spínačem. Maximální výtlačná výška čerpadla je 15 m, maximální průtok 300 l/minutu.

Jištění a signalizace

Je použito ovládání typ BVS Pump Control. Výrobce BVS aqua s.r.o. ČR. Jedná se o jednoduché a spolehlivé elektromechanické  zařízení, které je určeno k  ochraně motoru jednoho ponorného čerpadla. Ovládání je vybaveno vestavěnou zvukovou a optickou signalizací výpadku nadproudové ochrany  a dosažení havarijní hladiny v čerpací šachtě. Součástí ovládání je jeden  dvouplášťový plovákový spínač s neoprenovým kabelem délky 3 m. Součástí dodávky je sloupek pro ovládání. Sloupek se osazuje těsně k čerpací šachtě do připravených držáků.                                                              

Detailní popis/Technický list zde